Communicatie met de inwoners

In november 2023 is tijdens de begrotingsraad de motie ”Actieve communicatie met inwoners door publicatie” in de raad aangenomen.
Er is ook zoals in het voorstel aan de gemeenteraad te lezen is, al vaker aandacht gevraagd van partijen uit de gemeenteraad over dit onderwerp.
Het geeft ook aan hoe belangrijk we het vinden als gemeenteraad, maar ook dat we dus nog teveel signalen krijgen als Raadsleden dat het nog niet voldoende is hoe we communiceren, of dat de manier van communicatie vanuit de gemeente niet voldoende aansluit bij de behoefte van onze inwoners.
De partij voor het Noorden heeft in haar woordvoering bij het indienen van de motie ook gevraagd aan het college: Wat voor gemeente willen we zijn?
Een gemeente die informatie beschikbaar stelt, maar een actieve houding verwacht van de inwoners of een gemeente zijn die actief haar inwoners informeert?
En de Partij voor het Noorden wil het laatste.
Daarmee zeggen we niet dat de gemeente niet al veel doet, maar het kan beter.
Informatie voorziening wordt steeds belangijker, in eerste plaats omdat we willen dat inwoners participeren, en participatie ook gevraagd wordt vanuit de Omgevingswet.
Maar ook omdat we het al zo lage vertrouwen in de overheid willen verbeteren, we polarisatie willen aanpakken, we willen de de inwoners weten waar we mee bezig zijn, en dat ze weten dat ze daarin ook mogen en kunnen meepraten, vooral als het om hun eigen leefomgeving gaat.
En in al die genoemde punten is communicatie essentieel!!!!
En communicatie houdt niet op bij een stukje op een site, de socials of in een krant.
Het is belangrijk om juist de bewoners mee te nemen in veranderingen in hun eigen directe leefomgeving, en dan gaat het niet om een spreekwoordelijke dakkapel.
Maar weer wel om de inwoners ruim van te voren in te lichten zodat zij nog de kans hebben om vragen te stellen of om opmerkingen te maken of mee te denken.
Het lijken kleine dingen, maar is zo belangrijk voor het vertrouwen, en inwoners geven we dan ook echt zeggenschap over hun eigen leefomgeving.
De Partij voor het Noorden weet best dat de gemeente echt wel het een en ander doet in communicatie naar de inwoners, en het is een utopie om te denken dat we voor 100% onze inwoners kunnen informeren. Maar laten we kijken hoe we een zo groot mogelijke groep inwoners wel kunnen bereiken.
En dat is ook de reden waarom wij met steun van andere partijen het raadsvoorstel over communicatie met inwoners van de agenda hebben gehaald, we vonden het raadsvoorstel nog niet goed genoeg en niet goed onderbouwd.
We gaan nog voor het zomerreces kijken dat we met de hele raad een eigen initiatiefvoorstel kunnen maken.